Torontoda Ev Alma Prosesi


Doğru Emlakçıyı Bulmak: Ev satın almak ayrıntılı bir süreçtir. Bu süreçteki kilit noktası hedeflerinizi doğru anlayacak ve onlara ulaşmanıza yardımcı olacak deneyime sahip emlakçıyı bulmaktır. Banu insanların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak kadar geniş deneyime sahiptir ve haklarınızı koruyacak şekilde çalışır.
Mortgage almak için onay almak: Ev alabilmek için çoğu insan Mortgage almaya ihtiyaç duyar. Ev aramaya başlamadan ne kadar mortgage alabileceğinizi bilmek sadece bütçenize uyan evleri gezmenizi saklayarak size zaman kazandırır.
Evleri Görmek: İstediğiniz özellikteki evleri incelemeniz için otomatik e-mailler alacaksınız, gün gün yeni çıkan evleride herkesten önce görebileceksiniz. Beğendiğiniz ve görmek istediğiniz evlerin adres ya da MLS numarasını e-mail edin. Banu randevu alıp nerde ne zaman buluşacağınızı söyleyecek.
Teklif Vermek: Hayalinizdeki evi bulduğunuzda satın almak için hemen teklif verilmelidir. Evin değerini belirlemek için yakın zamanda benzer özellikte olup ta satılmış evlerin fiyatlarını incelenip evin değerini belirlenecek ve anlaşma teklif şeklinde pazarlığa sunulacaktir.
Şartlı Anlaşma: Kabul edilen tekliflerde genellikle satıştan memnun olma ve finansal olarak evi karşılayabilme şartı olur. En çok kullanılan 3 şart; finansal durumun onayı, evde aksayan bir şey var mı yok mu tetkik edilmesi ve apartman dairesi için apartman giderlerinin ve kurallarının avukat tarafından onaylanmasıdır. Şartlar karşılanana kadar ev markette çekilir. Evin mükemmel, finansal durumunuzun evi alabilecek düzeyde olduğu öğrenildikten sonra…
Satışın Sonlandırılması: Şartlarınız yerine geldikten sonra satış garantilenmiştir. Bu noktada bütün dokümanlar avukatınıza yollanacaktır. Avukat evin size teslim edildiği gün tapuya kaydınızı yaptırır. Bu arada evi randevu alıp tekrar görebilirsiniz. Şimdi eşyalarınızı paketlemek zamanı.