Toronto ve Civarinda Ev KiralamakTORONTO VE ÇEVRESİNDE EV KİRALAMAK İSTİYORSANIZ:

EV ARAMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE:

GELİR BELGESİ MEKTUBU:  işyerinizde pozisyonunuz ve gelirinizin ne olduğunu belirten bir mektup alarak kiralama işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederim. Henüz işiniz yoksa ev sahibi size garanti olacak birisinin kontratta olmasını isteyebilir, ya da birkaç aylık kirayı peşin vermeyi teklif edebilirsiniz
.KREDİ PUANI MEKTUBU: Ev sahibi kredi puanınızı gösteren belgeyi isteyecektir. Kanada’da $20 karşılığında Equifax  or Transunion’dan kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Yada bu işlemi sizin için biz yapabiliriz. Kredi skoru edinmek için bir sure burada yaşayarak kredi kartlarınızı kullanmış, faturalarınızı zamanında ödemiş olmanız gerekiyor. Kanada’ya yeni yerleşiyorsanız  yine garantör bulmak veya bir kaç aylık kirayı peşin vermek yolunu deneyebilirsiniz.
REFERANSLAR: En az iki kişinin ismini referans göstermeniz gerekir. Bir önceki ev sahibiniz, patronunuz, iş arkadaşlarınız ya da yakın arkadaşlarınız size referans olabilir.

EV ARAMAYA BAŞLAYINCA: En ideali ihtiyacınıza, isteklerinize uygun olan evi kiralamayı düşündüğünüz tarihten 1 ay önce aramaya başlamaktır. İstediğiniz evi bulduğumuzda, önceden hazırladığımız belgelerle beraber,yine beraber doldurduğumuz başvuru formunu ve benim hazırladığım Kira Kontratını /Teklifini ev sahibinin emlakçısına sunacağız.
TEKLİFİN KABULÜ: Ev sahibi sizi kiracı olarak kabul ettiğinde ve kutlamaları bitirdiğimizde bir sonraki işlem depozit çeki.
DEPOZİT ÇEKİ: Teklifin kabulünden sonraki 24 saat içinde ilk ve son ayın kirası olacak çekin tesliminin yapılması gerekir. İlk ve son ay kira bedeli kadar para bankanızda bulunmalı.
POST DATED ÇEKLERİ: Bir çok ev sahibi sizden geri kalan ayların kiralarının ödenme şekli olarak çek vermenizi isteyecektir. Bu çeklerin üstlerine tarih ve miktar konur ve zamanı geldiğinde ay ay ev sahibi tarafından çekilir. Çek defterinizi hazır edin
.ANAHTAR DEPOZİTİ: Bazı ev sahipleri anahtarı teslim etmeden önce $ 200 civarında depozit isteyebilir. Yazacağınız çek anahtarları geri verdiğinizde size geri dönecektir.
torontoda kiralik daire
Bu bilgilerden sonra ev kiralamaya hazır mısınız? Aşağıdaki formu doldurmaya başlayın ya da  banu.tosunoglu@century21.ca adresinden ulaşabilirsiniz.